A pályázati támogatás biztosította az anyagi hátteret, a tervezett és megvalósult programok költségeit. Ez a foglalkozásokhoz szükséges alapanyagok, a megvalósító mesterek tiszteletdíját valamint egyéb kiadásaikat tartalmazta. Lehetőséget biztosított az egyesület Alapszabályában megfogalmazottak, működésének, céljainak megvalósításához, a népi kismesterségek tovább éltetésének, átörökítésének lehetőségéhez. Alkalmat adott kisközösségek, felnőttek és diákok számára, hogy megismerkedjenek elődeink szokásrendszerével, az alkotó kézművességgel, termékekkel, viselettel, az önkifejezés alkotó tevékenységével.
A programjaink során, az ismeretnyújtáson kívül egy lehetőséget is biztosítottunk a szabadidő hasznos, kétkezi értéket teremtő eltöltésére, új kisközösségek szerveződésére, szocializációs folyamatok kiépülésére. A határon túl, Felvidéken (SK) megvalósult programelemek elősegítették a résztvevők nemzeti identitástudatának erősödését. A programokon résztvevők életkorát tekintve széles, változatos csoportok alakultak. Nyugdíjasok, kisiskolások, óvodások tölthették együtt az alkotónapokat. Lehetőséget biztosítottunk speciális iskolák (SNI) tanulóinak is a részvételre, számukra nagy öröm volt az együtt munkálkodás. A programok több helyszínen (13) valósultak meg, Kazáron, Mátraverebélyen, Mátraballán, Balassagyarmaton, Kozárdon, Salgótarjánban, Felvidéken – Füleken, Rozsnyón, Isaszegen, Hollókőben, Szécsényben, Bodonyban, Szügyben. Megvalósító mestereink kiváló munkát végeztek, minden csoportnál, a helyszíneken megfogalmazódott az igény a folytatásra.
A támogatás az egyesületünk tagjai számára lehetőséget biztosított szakmai továbbképzésen való részvételre, és egy új nélkülözhetetlen nyomtató beszerzésére weboldalunk frissítésére.
Támogatás, anyagi erőforrás nélkül a tevékenységek önerőből nem valósultak volna meg.